Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to preparat pochodzenia naturalnego wykorzystywany do mezoterapii igłowej, jako wypełniacz lub jako maska komórkowa. Osocze bogatopłytkowe (PRP – Platelet Rich Plasma) jest naturalnym preparatem krwiopochodnym otrzymywanym z własnej krwi pobranej od pacjenta. Próbka krwi pobranej od pacjenta tuż przed zabiegiem poddawana jest specjalnemu przygotowaniu z wykorzystaniem wirówki ze specjalnym preparatem separującym osocze bogatopłytkowe od czerwonych krwinek.

Osocze bogatopłytkowe przed Osocze bogatopłytkowe po

Osocze bogatołytkowe zawiera w swoim składzie szereg czynników wzrostu co stymuluje procesy regeneracyjne skóry. Osocze bogatopłytkowe z powodzeniem stosuje się nie tylko w medycynie estetycznej i kosmetologii ale również w terapiach regeneracyjnych dościęgnowych i dostawowych.

Preparat można wykorzystać w mezoterapii igłowej – zastrzyki śródskórne, wypełnianiu zmarszczek – zastrzyki wzdłuż zmarszczki/linii fałdu lub jako maski komórkowej. Preparat stworzony na bazie własnej krwi pacjentach jest w 100% biokompatybilny i w stu procentach naturalny. Wyklucza to całkowicie możliwość reakcji alergicznej i nietolerancji.

Zabiegi osoczem bogatopłytkowym wykonuje się w serii, ilość zabiegów w serii ustalana jest na konsultacji przed zabiegiem i zależy od stanu i kondycji skóry pacjenta, wskazań do zabiegu itd.

 

Zobacz ceny zabiegów