Usuwanie cellulitu

Cellulit to problem, który w mniejszym lub większym stopniu dotyka większość kobiet bez względu na wagę oraz wieku.

Zobacz też – lipoliza iniekcyjna

Cellulit jest zaburzeniem struktury tkanki tłuszczowej, który powstaje w wyniku nadmiernego odkładania się tłuszczu a adipocytach. Powstający obrzęk prowadzi do zakłócenia komórkowej przemiany materii. Efektem tego jest źle ułożona tkanka tłuszczowa – widoczne dołki i wypukłości.

 

Cellulit nie jest problemem wyłącznie osób z nadwagą. Często występuje również o osób szczupłych. Może tak się dziać na przykład na skutek zaburzeń hormonalnych. Pierwsze objawy mogą pojawiać się już w okresie dojrzewania.

Obecne na rynku kremy i balsamy przeciwko cellulitowi mają działanie powierzchniowe. Istnieje jednak alternatywa. To zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych i ultradźwięków.

Fale radiowe działają głęboko docierając do tkanki podskórnej, są dzięki temu znakomite do walki z uporczywym cellulitem. Podobnie działają zabiegi ultradźwiękowe zwane nieinwazyjną liposukcją ultradźwiękową. Zbędna tkanka tłuszczowa usuwana jest przez naczynia limfatyczne. Likwidacja zbędnej tkanki tłuszczowej pozwala wyrównać nierówności skóry.

Najlepsze efekty uzyskuje się przez wykorzystanie w jednym zabiegu fali radiowych i ultradźwięków, które także niszczą adipocyty. Oprócz tego zabiegi te pobudzają skórę do produkcji kolagenu, dzięki czemu wzmacniana jest tkanka łączna a to przeciwdziała powstawaniu cellulitu.

 

Zobacz ceny zabiegów