Usuwanie przebarwień

Przebarwienia są to ograniczone (np. piegi, plamy soczewicowate, ostuda) lub uogólnione – bardziej rozlane zmiany kolorytu skóry różniące się od koloru skóry danej osoby. Przebarwienia uogólnione mogą towarzyszyć ciąży, występować w przypadku zaburzeń endokrynologicznych, chorobach wątroby. Kolory przebarwień mogą znacznie się różnić, od jasnobrązowego do ciemnobrązowego, a nawet szarego.

 

Usuwanie przebarwień

Metody usuwania:

IPL – bezpieczna metoda usuwania przebarwień, energia lasera IPL pochłaniania jest przez barwnik melaninę. Efektem tego jest zniszczenie komórek zawierających nadmierną melaninę. Zmiany po zabiegu ciemnieją i ulegają zniszczeniu. Zabiegowi mogą towarzyszyć nieprzyjemne odczucia. Usuwanie przebarwień za pomocą IPL zalecamy w przypadku: piegów, przebarwień polekowych, przebarwień posłonecznych, ostudy, plam starczych.

COSMELAN – Jest to skuteczna kuracja wybielająca. Zabieg składa z dwóch etapów. Pierwszy etap przeprowadzany jest w gabinecie i polega na zaaplikowaniu specjalnej maski depigmentującej na problematyczny obszar. Drugi etap klient przeprowadza sam w domu według wskazówek, które otrzymuje w gabinecie. Konieczna jest wizyta kontrolna po tygodniu od dnia zabiegu.

Cosmelan polega na chemicznym złuszczaniu naskórka. Najskuteczniejsza metoda usuwająca przebarwienia barwnikowe, przywraca równowagę skórze, spłyca blizny, likwiduje rozszerzone pory. Zabieg z użyciem cosmelanu pobudza także produkcję kolagenu i elastyny dzięki czemu zostają spłycone zmarszczki.

Mesoestetic Cosmelan

 

Wskazania do zabiegu:

  • melasma
  • piegi, znamiona barwnikowe
  • rozszerzone pory
  • blizny potrądzikowe

Cosmelan może być wykonywany o każdej porze roku, odpowiedni dla każdego fototypu i rodzaju skóry.

 

PEELINGI CHEMICZNE – Peelingi chemiczne mogą być stosowane samodzielnie lub w połączeniu z innymi środkami np. mikrodermabrazją. Złuszczanie naskórka eliminuje nagromadzenia melaniny poprzez eksfoliacje komórek, które takie skupiska zawierają. Kwasy powodują zahamowanie aktywności tyrozynazy(enzymu odpowiedzialnego za powstawanie melaniny) dzięki czemu blokowane jest powstawanie melaniny. Dodatkowo, skóra po zabiegu jest nawilżona, wygładzona. Blizny potrądzikowe i drobne zmarszczki ulegają spłyceniu.
 
Zobacz ceny zabiegów