Usuwanie trądziku

Zapraszamy na zabiegi usuwania trądziku, oferujemy trzy podstawowe metody usuwania trądziku:

  • Zabieg Cosmelan na usuwanie trądziku
  • Zabieg IPL na usuwanie trądziku
  • Peelingi chemiczne na usuwanie trądziku
Cosmelan

Usuwanie trądziku

Cosmelan na tradzik

Cosmelan idealnie się sprawdza jako kuracja na rozszerzone pory oraz regulująca wydzielanie sebum. Stosowany jest również przy leczeniu trądziku, zabieg ten przynosi bardzo zadowalające efekty. Zabieg może być wykonywany o każdej porze roku, jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry.

Cosmelan leczy:

  • aktywny trądzik pospolity
  • trądzik w fazie aktywnej z wyłączeniem ciężkiego stanu ropnego
  • redukuje przebarwienia potrądzikowe

Zabieg składa się z dwóch etapów:

  • I etap trwa 45 minut (wykonywany w gabinecie) – po uprzednim odtłuszczeniu cery specjalnym preparatem nakładamy maskę Cosmelan.
  • II etap zabiegu jest wykonywany przez pacjenta w domu.

Pierwszym krokiem jest zmycie maski nałożonej w gabinecie. Drugi krok jest to systematyczne stosowanie kremu Mesoestetic Cosmelan 2, specjalnie przeszkolony personel instruuje pacjenta o częstotliwości stosowania preparatu. Regularne stosowanie kremu Cosmelan 2 jest niezbędne w celu wspomagania efektu zabiegu wykonanego w gabinecie oraz ma za zadanie podtrzymać i przedłużyć jego efekty.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

 

Usuwanie trądziku IPL

Światło IPL w leczeniu trądziku przynosi skuteczny efekt, ponieważ energia fal zabija bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie trądzikowych zmian zapalnych. Następuje wyeliminowanie bakterii acne w związku z tym zahamowane zostaje wydzielanie i produkcja sebum.

Zabiegi z użyciem IPL nie naruszają struktury skóry, są zabiegami bezpiecznymi i nie wymagają rekonwalescencji.

Kuracja składa się z kilku zabiegów wykonywanych w odpowiednich odstępach czasowych.

 

 

Peelingi chemiczne na trądzik

Zastosowanie kwasów w kuracjach wspomagających leczenie trądziku powoduje złuszczanie naskórka oraz wykazuje działanie antybakteryjne, regulujące wydzielanie sebum.

Kuracja powinna być przeprowadzona w serii kilku zabiegów wykonywanych w odpowiednich odstępach czasowych.

W zależności od problemy i jego zaawansowania – rodzaj kwasu, ilość zabiegów oraz odstępy czasowe są indywidualnie dobierane przez osobę wykonującą zabieg.

Zabiegi z użyciem kwasów raczej nie wymagają rekonwalescencji, ale skóra może wykazywać czerwony odczyn oraz łuszczenie, te następstwa powinny ustąpić do 48 godzin.

 

Zobacz ceny zabiegów