Zamykanie naczynek laserem diodowym

Drobne popękane naczynka krwionośne, pajączki powstają na skutek wzrostu ciśnienia krwi w naczyniu, w wyniku dochodzi do rozszerzenia się naczynia, które uwidacznia się pod skórą.

Przed zabiegiem

Przed zabiegiem

Po zabiegu

Po zabiegu

Zmiany z reguły występują na twarzy, szyi, dekolcie oraz nogach.

Przyczyn powstawania rozszerzonych naczyń krwionośnych jest bardzo dużo między innymi: predyspozycje genetyczne, wahania poziomu hormonów w szczególności u kobiet estrogenu, wahania temperatur, wiatr, wilgoć, stosowanie miejscowo sterydów przez dłuższy okres jak też przewlekła ekspozycja na słońce czy też korzystanie z solarium.

Jak widać predyspozycji do powstawania zmian naczyniowych jest wiele wynikające już z genetycznych uwarunkowań organizmu, jak również tych nabytych wynikające z nieodpowiedniej pielęgnacji czy też warunków klimatycznych w których się znajdujemy.

Natomiast odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu medycyny estetycznej z profesjonalną pielęgnacją domową pozwolą trwale usunąć problem popękanych naczynek krwionośnych i cieszyć się zdrowo wyglądającą skórą.

Zabieg zamykania popękanych naczynek krwionośnych, pajączków wykonywany jest laserem diodowym. Zasadza działania polega na absorbcji przez hemoglobinę energii światła laserowego, gdzie dochodzi do podwyższenia temperatury w obrębie naczyń krwionośnych, degradacji ulegają białka w ścianie naczyń w wyniku takiego oddziaływania krew krzepnie a efektem końcowym jest zmniejszenie średnicy naczynia, z upływem czasu całkowitym zamknięciu jego światła i samoczynnym usunięciu z organizmu.

W celu usunięcia wszystkich zmian naczyniowych zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów.

Przeciwwskazania:

  • ciąża, karmienie piersią
  • cukrzyca
  • epilepsja
  • zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • opalenizna
  • aktywne stany zapalne
  • stosowanie leków np. (aspiryna, sterydy, leków fotouczulających, z witaminą A, ziół: dziurawiec, nagietek, kremów z retinolem)

 

Zobacz ceny zabiegów